Manual Recline
Showing 46–60 of 60 resultsSorted by price: low to high
RC Stark Manual Push Back Recliner
| Weight | 96.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.50 × 28.25 × 41.50 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | RC |
| Color | Black, Brown |
| Features | Leather, Manual Recline, Recline |
| Style | Transitional |
RC Declan Manual Push Back Recliner
| Weight | 97.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.75 × 28.00 × 41.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | RC |
| Color | Brown |
| Features | Leather, Manual Recline, Recline |
| Style | Traditional |
RC Declan Manual Push Back Recliner
| Weight | 97.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.75 × 28.00 × 41.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | RC |
| Color | Black, Brown |
| Features | Leather, Manual Recline, Recline |
| Style | Traditional |
RC Kerley Manual Push Back Recliner
| Weight | 90.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.50 × 29.50 × 42.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | RC |
| Color | Brown |
| Features | Leather, Manual Recline, Recline |
| Style | Traditional |
RC Collin Manual Push Back Recliner
| Weight | 110.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.50 × 30.25 × 42.50 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | RC |
| Color | Brown |
| Features | Leather, Manual Recline, Recline |
| Style | Traditional |
Lawrence Rocker Recliner
| Dimensions | 37 × 39 × 42 in |
|---|---|
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Green |
| Features | Customizable, Manual Recline, Recline, Rocker |
| Style | Transitional |
Wynne Swivel Gliding Recliner
| Dimensions | 37.5 × 31.5 × 42 in |
|---|---|
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Swivel |
| Style | Transitional |
Sparrow Rocking Recliner
| Dimensions | 38 × 33.5 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Rocking |
| Style | Transitional |
Kodie Reclina-Rocker Recliner
| Dimensions | 39.5 × 38.5 × 45 in |
|---|---|
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Beige, Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Rocker |
| Style | Transitional |
Apollo Rocking Recliner
| Dimensions | 37 × 38 × 42 in |
|---|---|
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Rocker |
| Style | Transitional |
Maddox Rocking Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 39 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Rocker |
| Style | Transitional |
Emmons Collection Contemporary Rocking Recliner
| Dimensions | 38.5 × 35.5 × 42 in |
|---|---|
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Manual Recline, Recline, Rocker |
| Style | Transitional |
Neptune Rocker Recliner
| Dimensions | 94 × 82.5 × 105 in |
|---|---|
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Leather, Manual Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Cassian Rocking Recliner
| Dimensions | 38 × 36 × 42.5 in |
|---|---|
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Rocking |
| Style | Transitional |
Fulton Rocking Recliner
| Dimensions | 38 × 37.5 × 44 in |
|---|---|
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Rocking |
| Style | Transitional |