Promotions
When it comes to relaxation at the end of a long day, nothing beats the timeless quality and comfort of a La-Z-Boy. Shop the area's best selection today and save big!
Emmons Power Rocking Recliner w/ Headrest & Lumbar
| Weight | 112 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 35.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Recline, Rocker |
| Style | Transitional |
Colby duo Recling Chair
| Weight | 112 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 39 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, USB, Wood |
| Style | Transitional |
Hawthorn Power Rocking Recliner w/ Headrest & Lumbar
| Weight | 103 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 37 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Recline |
| Style | Transitional |
James Power Wall Recliner w/ Headrest & Lumbar
| Weight | 118.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 39 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Power, Recline |
| Style | Transitional |
RC Sterling Swivel Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 138.60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.50 × 35.50 × 44.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | RC |
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, Recline, Swivel |
| Style | Transitional |
RC Stark Manual Push Back Recliner
| Weight | 96.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.50 × 28.25 × 41.50 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | RC |
| Color | Black, Brown |
| Features | Leather, Manual Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Your Wellbeing Starts with Better Sleep.
Better Sleep Starts Here.
Shopping for a mattress can be a daunting task. With so many different brands, types, and sizes, it’s hard to know where to start.
Flexible Financing Options Available
Don't let budget constraints delay your home refresh; flexible financing options are available every day here at Cullman Furniture Market to help you upgrade your home today, and pay over time. Simply apply in-store or online to find a payment option that fits your needs and start enjoying your new purchase right away.






