Showing 31–45 of 45 resultsSorted by price: low to high
Maddox Power Reclining Chair and A Half w/ Headrest & Lumbar
| Weight | 126 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Upholstered, USB, Wood |
| Style | Casual |
Robin Power Reclining Chair and A Half w/ Headrest & Lumbar
| Weight | 112 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 49 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Upholstered, USB, Wood |
| Style | Casual |
Apollo Power Reclining Sofa w/ Console Headrest & Lumbar
| Weight | 227.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 85 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Grey |
| Features | Cupholders, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Contemporary, Modern |
Hawthorn Power Reclining Loveseat w/ Headrest, Lumbar & Console
| Weight | 213 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 74.5 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Grey |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Storage, USB |
| Style | Casual |
Trouper Power Left-Arm Sitting Recliner w/ Headrest and Lumbar
| Weight | 102 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Upholstered, USB |
| Style | Transitional |
Destin Power Lift Chair Recliner (UC114)
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Multicolor, Tan |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Power Footrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging |
| Style | Traditional |
Marbella Power Lift Chair Recliner (UC476)
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Power Footrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging |
| Style | Traditional |
Sedona Power Lift Chair Recliner (UC478)
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Power Footrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging |
| Style | Traditional |
Aurora Medium Large Power Lift Chair Recliner (UC480-MLA)
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Multicolor, Tan |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Heat, Massage, Power Footrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging |
| Style | Traditional |
Vega Medium Power Lift Chair Recliner (UC556)
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Multicolor, Tan |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Heat, Massage, Power Footrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging |
| Style | Traditional |
Polaris Large Power Lift Chair Recliner (UC559)
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Power Footrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging |
| Style | Traditional |
StellarComfort Artemis Power Lift Chair Recliner (UC562)
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Power Footrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging |
| Style | Traditional |
UC669 5-Zone Power Recliner
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Power Footrest, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging, Zero Gravity |
| Style | Traditional |
UC671 5-Zone Power Recliner
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Power Footrest, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging, Zero Gravity |
| Style | Traditional |
Apollo Power Lift Chair Recliner (UC799)
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Multicolored, Tan |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Power Footrest, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging, Zero Gravity |
| Style | Traditional |