Power Recliner
Showing all 13 resultsSorted by price: low to high
Destin Power Lift Chair Recliner (UC114)
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Multicolor, Tan |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Power Footrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging |
| Style | Traditional |
Rhodes Lift Recliner
| Dimensions | 37 × 37 × 45 in |
|---|---|
| Brand | Ultra Comfort |
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lift, Power Recliner |
| Style | Transitional |
Marbella Power Lift Chair Recliner (UC476)
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Power Footrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging |
| Style | Traditional |
Sedona Power Lift Chair Recliner (UC478)
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Power Footrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging |
| Style | Traditional |
Aurora Medium Large Power Lift Chair Recliner (UC480-MLA)
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Multicolor, Tan |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Heat, Massage, Power Footrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging |
| Style | Traditional |
Vega Medium Power Lift Chair Recliner (UC556)
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Multicolor, Tan |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Heat, Massage, Power Footrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging |
| Style | Traditional |
Polaris Large Power Lift Chair Recliner (UC559)
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Power Footrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging |
| Style | Traditional |
StellarComfort Artemis Power Lift Chair Recliner (UC562)
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Power Footrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging |
| Style | Traditional |
Saros Large Recliner
| Dimensions | 40.5 × 39 × 47.5 in |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Power Recliner |
| Style | Traditional |
Saros Medium Recliner
| Dimensions | 38.5 × 37.5 × 45.5 in |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Recliner |
| Style | Traditional |
UC669 5-Zone Power Recliner
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Power Footrest, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging, Zero Gravity |
| Style | Traditional |
UC671 5-Zone Power Recliner
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Power Footrest, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging, Zero Gravity |
| Style | Traditional |
Apollo Power Lift Chair Recliner (UC799)
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Multicolored, Tan |
| Features | Charging Station, Customizable, Fabric, Power Footrest, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recliner, Remote, Upholstered, USB Charging, Zero Gravity |
| Style | Traditional |