Uph Host Chair 2in
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Contact store for Stock and Pricing
Special Financing Available See Details
Description
Product Details
| Constructed of select hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Plush vertical channeled back | Yes |
| Tapered front legs | Yes |
| Faux metal trim for a refined glam attitude | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning code: WS | Yes |
| Seat height: 19″ | Yes |
| Seat depth: 18″ | Yes |
| Arm Height: 24″ | – |
| Width Between Arms: 19 3/4″ | – |
| Dimensions | 23.00″W X 25.00″D X 42.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
Additional information
| Weight | 66.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 23 × 42 in |
| Brand |
Riverside Furniture |
| Color |
White |
| Detail Color |
Platinum Drift |
| Style |
Refined Glam |
| Collection |
Hepburn |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
82559
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Platinum Drift, Riverside Furniture, White
Reviews
There are no reviews yet.