Manual Recline
Showing 31–45 of 60 resultsSorted by price: low to high
Turner Wall Reclining Loveseat
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Wall Hugger |
| Style | Contemporary, Transitional |
Rowan Wall Reclining Loveseat
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Fabric, Manual Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Mateo Casual Reclining Wall Saver Sofa
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Beige, Brown |
| Features | Fabric, Manual Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Liam Reclining Sofa
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Manual Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Reese Right-Arm Sitting Reclining Loveseat
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline |
| Style | Contemporary, Transitional |
Roman Reclining Chair and A Half
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Manual Recline |
| Style | Casual |
Brooks Reclining Sofa
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Beige, White |
| Features | Customizable, Leather, Manual Recline, Recline |
| Style | Casual |
Trouper Reclining Loveseat
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Customizable, Manual Recline, Recline |
| Style | Casual, Transitional |
Brooks Reclining Loveseats
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Beige, White |
| Features | Customizable, Leather, Manual Recline, Recline |
| Style | Casual |
Jay Reclining Loveseat w/ Console
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Cupholders, Fabric, Manual Recline, Recline, Storage |
| Style | Casual, Transitional |
James Rocking Recliner
| Weight | 73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.0 × 39.0 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Rocker |
| Style | Casual |
RC Rylea Manual Push Back Recliner
| Weight | 116.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.50 × 30.25 × 40.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | RC |
| Color | Brown |
| Features | Leather, Manual Recline, Recline |
| Style | Traditional |
RC Stark Manual Push Back Recliner
| Weight | 96.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.50 × 28.25 × 41.50 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | RC |
| Color | Brown |
| Features | Leather, Manual Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Load more products
Loading...