Rosalie Server – Blue
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Contact store for Stock and Pricing
Special Financing Available See Details
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Constructed of select hardwoods and pine veneers | Yes |
|---|---|
| Wire brushed door fronts add to the laid back lifestyle | Yes |
| Custom designed two piece hardware makes the piece truly unique and functional | Yes |
| Clean front frame gives the case a clean modern vibe | Yes |
| Four Doors | Yes |
| One adjustable shelf behind left, middle and right doors | Yes |
| Fixed slatted bottom shelf for display or wine bottle storage | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 72.00″W X 18.00″D X 38.00″H |
| Weight | 155.42 lbs |
Additional information
| Weight | 155.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 38 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Blue |
| Detail Color | Cabana Blue |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
| Features | Storage |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
30756
Category: Dining Storage
Tags: Blue, Cabana Blue, Dining Storage, Riverside Furniture, Storage
Reviews
There are no reviews yet.